הפקות חינה

מפיקת חינה

טקס החינה שנערך בעבר כטקס מסורתי בקרב עדות מסוימות, הפך בשנים האחרונות לאירוע בלתי נפרד מהחתונה.

שבוע לפני החתונה נוהגים זוגות רבים לערוך טקס חינה כאות למעבר מחיי הרווקות לחיי הנישואים המשותפים. על פי המסורת, הורי הכלה הם אלה שממנים ומארגנים את האירוע כסמל לעזיבת הכלה את בית הוריה לטובת חיים משותפים עם בעלה לעתיד. אם עד לא מזמן נהגו הורי הכלה לחוג טקסי החינה צנועים בביתם, הרי שהיום נערכים טקסי החינה מפוארים באולמות אירועים.

טקס החינה כרוך בהכנות רבות. בעבר נהגה אם הכלה לשאת בעול ההכנות בסיוען של קרובות משפחה. היא הייתה זו שהכינו את המטעמים המסורתיים, ארגנה את התלבושות, ואירחה את מסיבת החינה בביתן. בימינו טקס חינה הוא הרבה מעבר לכך.

מדובר בהפקה שלמה הפקה מושקעת ומורכבת ולכן מומלץ להיעזר בשירותיהם המקצועיים של מפיקי חינות. ישנם לא מעט מקרים שרק אחד מבני הזוג מכיר את מסורת החינה ויש צורך להסביר את משמעות החינה, הסיבות והמנהגים להורי בן / או בת הזוג.

גם כשיודעים מה זו חינה לא תמיד יודעים להסביר זאת. בפגישת ההכרות עם מפיקי חינות מקצועיים הם יעשו את העבודה בשבילכם, ויסבירו להורים ולבני הזוג הכל אודות טקס החינה ומשמעויותיו.

מעבר לליווי האישי שמעניקים מפיקי חינות מקצועיים הם יארגנו עבורכם את כל מה שנחוץ כדי שטקס החינה שלכם יהיה חוויה בלתי נשכחת:

▪ אולם האירועים בו ייערך טקס החינה ייבחר על ידי מפיקי חינות תוך הקפדה על כל המאפיינים החשובים בטקס: אולם במיקום נגיש ונוח שיהיה מרווח לארח את כל המוזמנים, להכיל את אוהל החינה, אביזרי העיצוב, ויכלול חדר להתארגנות והחלפת תלבושות. כמו כן, ידאגו מפיקי חינות לעצב את האולם באווירה הייחודית והמתאימה למסיבת החינה שלכם.

▪ מערכת התלבושות של הכלה והחתן הן לב ליבו של טקס החינה. במהלך הטקס מחליפים בני הזוג שלוש ואפילו חמש מערכות תלבושות. התלבושות המסורתיות ייחודיות לכל עדה ועשויות בדים רקומים משובחים בצבעים מרהיבים. מפיקי חינות מקצועיים מתמחים בייבוא תלבושות מארצות המוצא, ויש ביניהם שאף מעצבים מבחר תלבושות אותנטיות בהתאמה אישית. בנוסף יש מפיקי חינות שמציעים לבני הזוג צוות מלבישות המסייעות להם ומלוות אותם במהלך הערב כולו.

▪ מאכלים מסורתיים מהווים חלק בלתי נפרד מטקס החינה וכוללים תבשילים אותנטיים ומיני עוגיות ודברי מתיקה שמפיקי חינות מארגנים בהתאם למקובל בכל עדה.

▪ אוהל החינה הוא מרכיב מהותי בטקס החינה. בתום קבלת הפנים, מחליפים בני הזוג את תלבושותיהם ומובלים אחר כבוד אל אוהל החינה המפואר. מפיקי חינות מעצבים את אוהל החינה בהתאם לסגנון המסורתי הנהוג בכל עדה. החל מחופת האוהל המעוצבת בבדים ססגוניים, כיסאות מלכותיים לבי הזוג, ספות ושולחנות הסבה, שטיחים וכלה בנרגילות ומגוון אביזרים משלימים.

▪ אפריון הוא מעין כיסא מפואר עליו יושבים בני הזוג ונישאים על כתפי בני המשפחה בתהלוכת הנרות אל אוהל החינה. בכל עדה מעוצב האפריון בסגנון שונה וייחודי ומפיקי חינות יארגנו עבורכם את האפריון המלכותי או הכרכרה המרהיבה, שיישאו אתכם בהוד והדר אל אוהל החינה.

מפיקי חינות מיומנים יארגנו עבורכם את התקליטן המתמחה בסגנון המוסיקה המתאים, הצלם, ואת יתר ספקי השירות, וילוו אתכם בכל שלב בתהליך הפקת האירוע ובמהלך הערב כדי שאתם תהיו אורחים במסיבת החינה שלכם. 

היום אפילו אשכנזים עורכים טקסי חינה מסורתית